Fantastyczne widowisko na Etihad w Manchesterze! City bliżej finału Ligi Mistrzów!

Pierwsze starcie między Manchesterem City a Realem Madryt odbyło się 26 kwietnia! 


Źródło: TVP Sport


Pierwsze starcie półfinałowe ostatecznie zakończyło się zwycięstwem drużyny Pepa Guardioli 4:3.

Strzelanie w tym spotkaniu zawodnicy zaczęli bardzo szybko bo już w 3. minucie po strzale głową Kevina de Bruyne obywatele prowadzili 1:0. W 10 minucie podwyższyli prowadzenie na 2:0. Kiedy wydawało się, że gospodarze mają mecz pod kontrolą Mendy posłał dobre podanie do Karima Benzemy i Królewscy załapali kontakt. Na przerwę więc zawodnicy schodzili przy rezultacie 2:1.

Drugą połowę lepiej zaczęli zawodnicy Manchasteru strzelając na 3-1, jednak nie musieli długo czekać na odpowiedź ze strony Realu, ponieważ sprawy w swoje ręce, a raczej nogi wziął Vinicius Junior i pięknym rajdem przez pół boiska odjechał przeciwnikom i umieścił piłkę w siatce na 3-2. Po tej bramce gra jakby trochę się uspokoiła do czasu, kiedy pomocnik Realu sfaulował Zinchenko, wszyscy stanęli, a sędzia puścił grę stosując przywilej korzyści dla zawodników gospodarzy. Korzyść wykorzystał Bernardo Silva i huknął pod poprzeczkę na 4:2. Dwie bramki przewagi to był dobry wynik dla Manchesteru przed rewanżem na Bernabeu, jednak w końcówce spotkania walczący do końca zespół gości wywalczył rzut karny, który Karim Benzema zamienił na gola posyłając piłkę z 11. metra w stylu Antonio Panenki, czyli stosując słynną podcinkę. 


Spotkanie rewanżowe odbędzie się na stadionie Królewskich już 4 maja o 21:00. 

Kibice kolejny raz liczą na remontadę, czyli odrobienie strat z pierwszego spotkania.


Komentarze